- - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - -
 

Statik Regülatör

Özellikle motor ihtiva eden cihazların şebekenin ani düşüş ve yükselişleri durumunda cevap veremeyen servo regülatör ler yerine statik regülatörler kullanılır. Statik regülatör kabaca tristör-tristör modül grubu ve izole olmayan kademeli trafo olmak üzere iki üniteden oluşur.

Motor barındıran cihazlarda motorun devreye girmesiyle şebekeden normalin 6-8 kat akım çekilmesi söz konusu olduğundan şebekenin tesisatının bu demeraj akımına cevap verememesi durumunda şebeke gerilimi düşmeye başlayacak ve bu düşük gerilimde motorun çalışmasını engelleyecektir. Bu sebeple bir regülatör kullanımı zorunlu hale gelmektedir.

>> Statik RegülatörlerMikroişlemci-mosfet denetimli servo kontrol voltaj regülatörü; bir booster trafo ( özel izole trafo ), varyak ( değişken trafo yada ayarlı trafo ) ve bunlara kumanda eden elektronik devrelerden oluşmaktadır.

Mikroişlemci - mosfet denetimli servo kontrol regülatör, mikroişlemci ile regülatör çıkış geriliminin denetimi yapılıp, setup değerlerinin dışına çıkılması durumunda mosfet yardımı ile servo motorun ne kadar döneceği ve hangi yöne döneceğine karar verilir.

>> Servo Regülatörler

Servo Regülatör

 


Trafo - İzolasyon Trafosu - 1 Faz İzole Trafo - 3 Faz İzole Trafo - Oto Trafo - 1 Faz Oto Trafo - 3 Faz Oto Trafo - Kumanda Trafosu - CE'li Trafo - Endüktör -
Regülatör - Statik Regülatör - Servo Regülatör - Akü Şarj Redresörü - Teknik Servis - İletişim - Artsan Enerji

İzole trafosu - Oto Trafo - Kumanda trafosu - Endüktör